Bu makalemi okumadan önce şu makalemi okumanızı öneririm.

Bundan tam 4 ay önce kaleme aldığım makalem başkanlık seçimlerinden hemen önceydi. Başkanlık seçimleri kazananı ise malumunuz üzere  19 Haziran’da yaptığı bir konuşmada,  “Bu kur filan, bunların hiçbirisi bizim geleceğimizi belirleyen şeyler değil. Bizim geleceğimizi, biz belirleyeceğiz. 24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz” diyen Tayyip Erdoğan oldu.

Dolar bugün (14,08,2018) saat 15,05 itibari ile 6,66 TL…!!! 24 Haziran Başkanlık seçimlerinin üzerinden sadece 45 gün geçti…!!!

Tüm Türkiye (iktidardakiler dahil) şu an far görmüş tavşan gibi… Üzerlerine yaklaşan dolar kamyonunun altında kalacaklar ve kıpırdayamıyorlar.

Doların, FETÖ soruşturması kapsamında ev hapsinde bulunan ABD’li Rahip Brunson’un ABD’ye iade edilmemesinden, buna bağlı olarak ABD’nin Türkiye aleyhine aldığı bazı kararlar neticesinde yükseldiği sanılıyor. Siz de böyle düşünüyorsanız, yukarıda ki linkini verdiğim makaleyi tekrar okuyun…

Şu an doların bu kadar yükselmesiyle birlikte ülkeye ithal ilaç girişi durdu, hammaddeyi dolar ile yurt dışından alan firmalar durdu, devletin benzin fiyatlarını ötv almayarak sabitlemesi neticesinde zararı milyarlarca lira oldu ve daha birçok şey…

Ancak buna rağmen bazı aklıeveller halen “benim dolarla işim yok” diyor. İktidar kanadı da ekonomimiz sağlam demeçleri veriyor.

Gerçekten de böyle mi?

Evet…

Bunlar iyi günlerimiz…

Şimdi Ağustos ayındayız. Tüm ülkede bir rehavet, tatil havası (bu arada tatil alımları daha önceden alınıp maliyetlendirildiği için hissedilmiyor).

Bence bu günlerin keyfini çıkarın…

Asgari ücretli Başkanlık seçimlerinden önce 370 dolar maaş alıyordu. Şimdi 240 dolar maaş alıyor…

Okullar açılana, doğalgaz faturaları gelmeye başlayana kadar bu günlerin keyfini çıkartın….

Ha bu arada doğalgaz demişken, biz doğalgazı dolar ile alıyorduk değil mi? Bu arada geçtiğimiz aylarda doğalgaza %10 zam geldiğini de hatırlatayım…!!!

Dolar bir ay içinde 5 TL’nin altına inmezse Türkiye’yi çok kötü günler bekliyor. Ha hükümeti çok kötü günler bekliyor mu? Vatandaşın oyu varsa iktidarın Allah’ı var…!!!